Świadomość na temat tego, jak ważny jest dobór odpowiedniego materaca utrzymującego ciało w fizjologicznej pozycji, stale rośnie w naszym społeczeństwie. Materace Visco w ciągu ostatnich lat zyskały na popularności przez unikalne właściwości użytej do ich stworzenia pianki. Jaki rozmiar materaca Visco wybrać do swojej sypialni? Czym materace Visco różnią się od tradycyjnych modeli?

Materac Visco – jaki to rodzaj materaca?

Materac Visco może być modelem kieszeniowym, piankowym, lub nawierzchniowym. Wszystkie te rodzaje łączy jedna wspólna cecha – nowoczesna pianka termoelastyczna Visco, znajdująca się w ich wierzchniej warstwie. To właśnie jej właściwości sprawiają, że materace Visco są tak cenione przez osoby zmagające się z bólami pleców, trudnościami z zasypianiem, czy ciągłą niewygodą podczas snu. Termoelastyczna pianka Visco dopasowuje się do kształtu ciała, reagując na jego ciepło, co daje naprawdę dobre efekty. Kładąc się na takim materacu, często ma się wrażenie delikatnego zapadania się w miękką piankę, która otula ciało. Kręgosłup zostaje odciążony, mięśnie rozluźnione, ciało ułożone w fizjologicznej pozycji, a sen niezakłócony przez wiele godzin.

Zalety materaca termoelastycznegoMaterac Visco 180×200 to szeroki model dwuosobowy, w którym pianka termoelastyczna znajduje się w wierzchniej warstwie. Konstrukcja takiego materaca może opierać się na tradycyjnych sprężynach, które w modelu Hilding Makarena wykonane zostały w technologii Multipocket – to mniejsze sprężyny w znacznie większej ilości, które zamknięte w materiałowych kieszeniach wykazują świetną elastyczność punktową. Inną możliwością, zwykle nawet bardziej popularną, gdy chodzi o materac Visco, jest konstrukcja piankowa – tu przykładem może być model Hilding Rumba opierający się na miękkiej piance wysokoelastycznej Velvet Touch, albo Hilding Salsa z podstawą wykonaną z odpornej na uszkodzenia pianki Flexifoam. Nawierzchniowe materace Visco to cienkie modele jedno lub dwuwarstwowe, które kładzie się na powierzchnię innego materaca lub czasem używa także jako poręcznych materacy turystycznych.

W jakich rozmiarach można kupić materace Visco?

Materace Visco 180×200 polecane są ze względu na dużą ilość przestrzeni, którą zapewniają dla odpoczywającej pary, jednak nie jest to oczywiście jedyny rozmiar, w jakich dostać można tego rodzaju modele. Zastanawiając się, jaki materac Visco sprawdzi się najlepiej, dobrze jest wziąć pod uwagę budowę ciała jego przyszłych użytkowników oraz ich preferencje co do posiadanego miejsca. Dwuosobowe materace Visco mogą mieć szerokość od 140 cm, co dobrze sprawdza się w niewielkich sypialniach, u osób o drobnej budowie ciała, oraz par, które lubią spać blisko siebie. Szerokość ta w większości modeli sięgać może do 180 a czasem nawet 200 cm, co świetnie prezentuje się w większych mieszkaniach, zapewniając jednocześnie naprawdę sporo przestrzeni do odpoczynku dla dwójki osób.

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać, patrząc na jego długość? Do własnego wzrostu należy dodać 15 cm, aby uzyskać minimalną długość materaca, który będzie w pełni wygodny. Materace Visco 180×200 polecane są dla osób mierzących maksymalnie 185 cm.

Dobry materac 180×200 to dość uniwersalny wybór, który sprawdzi się w większości przypadków. Wyśpią się na nim zarówno pary o drobnej budowie ciała, lubiące spać blisko siebie, jak i osoby mocniej zbudowane, które cenią sobie więcej własnej przestrzeni podczas odpoczynku. Jedynym prawdziwym ograniczeniem co do szerokości materaca może być rozmiar posiadanej przez siebie ramy łóżka oraz wymiary sypialni, które nie zawsze pozwalają na ustawienie wewnątrz tak dużego łóżka.

Gdy potrzebny jest jednoosobowy materac Visco, warto zwrócić uwagę na modele o szerokości od 80 do 120 cm. Taka przestrzeń w zupełności wystarczy dla jednej osoby, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca w sypialni. Materace Visco 180×200 produkowane przez firmę Hilding dostępne są także w mniejszych rozmiarach.

Kto najwięcej zyska wybierając materac Visco do swojej sypialni?

Materace Visco polecane są dla każdego, kto szuka ponadprzeciętnej wygody i chciałby co wieczór przed snem zapadać się w miękką termoelastyczną piankę. Na takim wyborze na pewno skorzystają także pary, które często wybudzają się wzajemnie przez zmiany pozycji snu czy nocne wycieczki do łazienki. Pianka Visco cechuje się świetną elastycznością punktową, przez co ruchy są amortyzowane, a osoba leżąca po drugiej stronie materaca zupełnie ich nie odczuwa.

Na wyborze dobrego materaca wykonanego z termoelastycznej pianki skorzystać mogą także osoby zmagające się z bólem pleców, zwyrodnieniami kręgosłupa, czy wadami postawy. Pianka bardzo dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała, równomiernie rozkłada jego ciężar, nie powoduje nacisku i utrzymuje kręgosłup w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Materac Visco to dobry wybór również dla osób, które, choć nie doświadczyły problemów z kręgosłupem, są narażone na ich pojawienie się. Mowa między innymi o kierowcach lub pracownikach biur siedzących wiele godzin przed komputerem – tego rodzaju zajęcia niestety silnie obciążają kręgosłup.

Materace Visco to dobra propozycja również dla osób mających problemy z zasypianiem, odczuwających częstą niewygodę podczas snu, czy wybudzających się w nocy. Termoelastyczna pianka przez brak nacisku punktowego na ciało nie zakłóca przepływu krwi, co szczególnie ważne dla osób z niskim ciśnieniem, problemami z krążeniem, czy doświadczających częstego drętwienia nóg i rąk.