Pianka lateksowa jest niezwykle wytrzymałym materiałem, a materace stworzone na jej bazie, gwarantują wysoki komfort użytkowania. Poznaj model dedykowany wszystkim tym, którzy chcą spać lepiej.

Co charakteryzuje materac lateksowy Hilding Melody?

Hilding Melody, to produkt marki cieszącej się ogromnym uznaniem wśród klientów. Hilding od dziesiątek lat tworzy swoje produkty z pasją i dbałością o najdrobniejszy szczegół. Każdy nowy projekt powstaje z myślą o zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb konsumentów oraz przede wszystkim z troską o ich zdrowie.

Materac lateksowy Hilding Melody cechuje optymalna sprężystość i idealne dopasowanie do kształtu ciała. To model 7-strefowy, co oznacza, że dostosowany jest do tego, by odmiennie traktować określone partie Twojego ciała. Każda strefa twardości działa adekwatnie do potrzeb, dając doskonałe podparcie kręgosłupowi oraz wysoki komfort tym częściom ciała, które zasługują na pełne rozluźnienie.

Poszczególne strefy tego materaca posiadają otwory wentylacyjne, dzięki którym możesz spać bez obaw o nadmierną potliwość, a także rozwijające się wewnątrz pianki życie. Lateks jest tworzywem o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Cenią go sobie alergicy oraz wszyscy, dla których wysoka higiena jest bardzo istotna.

Hilding Melody - materac lateksowyDodatkowo lateks użyty do produkcji materaca Hilding Melody odznacza się wysoką gęstością, dzięki czemu nie ulega on odkształceniom i przez lata zachowuje swój pierwotny kształt. Producent nie bez powodu daje na niego aż 15 lat gwarancji. Na dużą trwałość produktu wpływa również fakt, że jest on dwustronny. Aby łatwiej można było odwracać go o 180 stopni, wyposażony został w specjalne uchwyty, za które można wygodnie złapać. Hilding Melody przeznaczony jest dla osób ważących nawet do 140 kg, lecz warto zaznaczyć, że za sprawą wyjątkowej konstrukcji, może być użytkowany przez pary o dużej różnicy wagowej. Znalezienie takiego materaca bywa poważnym problemem partnerów, których dzieli ponad 30 kilogramów.

Materace lateksowe Hilding Melody – w jakich rozmiarach występują?

Z uwagi na uniwersalność modelu, producent zadbał o to, by był on dostępny we wszystkich standardowych wymiarach, od pojedynczych 80×200, po komfortowe 180×200. Jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Melody powinieneś wybrać do swojej sypialni? Zależy to od wielkości Twojego łóżka, całego pomieszczenia, a także od Twoich indywidualnych potrzeb. Z reguły szerokość materacy jednoosobowych oscyluje w granicach 80-120 cm, dla par natomiast 140-180 cm. Osoby, które często zmieniają pozycję, śpią niespokojnie, rozkopują się, zwykle lepiej wysypiają się na większych łóżkach. To samo dotyczy par, które nawet śpiąc wspólnie, cenią sobie własną przestrzeń.

Choć nie jest to tani materac 90×200, należy pamiętać, że należy do produktów z wyższej półki i nie zawiedzie Cię przez wiele lat. Kupując tańszy materac piankowy, ryzykujesz, że po pewnym czasie zapadnie się, zmięknie i zacznie stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia.

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca lateksowego Hilding Melody?

Odpowiedź jest prosta, osoby mające świadomość, jak ważna jest jakość snu i jak mocno odbija się ona na funkcjonowaniu organizmu w ciągu dnia. Jeśli wciąż nie wiesz jaki materac lateksowy warto kupić, postaw na solidną konstrukcję, maksymalną wytrzymałość i komfort użytkowania. Model ten jest świetnym wyborem dla osób o dużej masie ciała, nawet jeśli śpią z dużo lżejszym partnerem, a także wszystkich borykających się z bólami pleców. Materace lateksowe 90×200 Hilding Melody polecane są też dla osób starszych. Dzięki wysokiej sprężystości ułatwiają zmiany pozycji oraz podnoszenie się z łóżka. Sprawdzą się również na stelażach o regulowanym kącie nachylenia podgłówka i podnóżka.

Decydując się na materac lateksowy 90×200 Hilding Melody, możesz spać spokojnie, bez obaw o swoje zdrowie i relaksujący wypoczynek.