Broda to nic innego, jak zarost na twarzy, który występuje głównie u mężczyzn. Znajduje się on na dolnej części twarzy i obejmuje okolice policzków, ust oraz całą dolną część twarzy. Rodzaj zarostu zależy głównie od tego, jaki prowadzimy styl życia lub czy dobrze czujemy się w długim zaroście. Jednak, jak dbać o brodę, aby była piękna?

Jak zacząć dbać o brodę?

Wielu panów chciałoby regularnie dbać o swoją brodę, jednak nie ma pojęcia, od czego zacząć. Najlepiej założyć ciepły szlafrok, przygotować sobie specjalistyczne kosmetyki oraz trochę wolnego czasu. Wówczas możemy przystąpić do 5 prostych czynności. Jakich?

Po pierwsze – rozczesanie

Rozczesywanie to pierwszy etap pielęgnacji brody. Polega on na rozczesaniu ewentualnych kołtunów oraz wstępnie oczyszcza włosy z zanieczyszczeń, takich jak cząstki pyłu lub okruszki. W tym celu posługujemy się specjalną szczotką do brody, która została wykonana z naturalnego włosia.

Piękna broda a wygląd mężczyznyPo drugie – oczyszczenie

W tej kwestii sprawdza nam się szampon lub mydło do brody. Są to specjalistyczne produkty, które możemy dopasować do typu zarostu. Pod żadnym pozorem nie należy myć brody zwykłym szamponem do włosów, gdyż tego rodzaju włosy różnią się od tych na łowie.

Po trzecie – peeling

Zapewne wielu panów zaskoczy kwestia, jaką są peelingi do brody. Jak się okazuje, jest to ważna część pielęgnacji, która pozwala na usunięcie martwego naskórka na dolnej części twarzy. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i lepiej ukrwiona, co sprowadza się do lepszego odżywiania włosów. Dodatkowo powoduje ich zmiękczenie i nawilżenie.

Po czwarte – przycinanie

W czasie zapuszczania brody często pomijana jest kwestia przycinania. Mimo to warto regularnie wykonywać tę czynność w specjalistycznym salonie lub samodzielnie. Pozwala to na pozbycie się nieestetycznych włosków, uzyskanie upragnionego kształtu brody oraz wzmocnienie włosów. Oznacza to również, że będą rosły szybciej oraz będą zdrowsze.

Po piąte – odżywianie

Niezaprzeczalnie, najważniejszym krokiem jest odżywianie włosów. Cenne substancje czynne można wraz z regularnym nakładaniem, chociażby olejków na brodę. Warto jest stosować codziennie, tzn. przy porannej toalecie, a także wieczorem. Dzięki temu zarost zostanie odpowiednio nawilżony oraz łatwiejszy do ułożenia.

Czy sen ma wpływ na wygląd brody?

Nie każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że skutkiem niedostatecznej ilości snu mogą się odbić na stanie brody. Wiąże się to z wypadaniem lub łamliwością włosów, o które staramy się dbać poprzez pielęgnację oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków. Zatem, jak zadbać o zdrowy sen? Najlepiej poprzez zainwestowanie w materac do spania! Jest to innowacyjny produkt, dzięki któremu nasze ciało jest wspierane w czasie wypoczynku. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa regeneracja pod kątem fizycznym i psychicznym. Wiąże się to z korzystnym oddziaływaniem na cały organizm – w tym skórę czy brodę.

Piękna broda jest wizytówką każdego meżczyzny – w końcu dodaje pewności siebie oraz atrakcyjności. Jednak, aby móc się nią cieszyć, to warto o nią zadbać. Można to robić poprzez regularne wykonywanie czynności pielęgnujących oraz właściwe wysypianie się.