Materac odpowiada za prawidłowy wypoczynek, zdrowy kręgosłup oraz regenerację mięśni w czasie snu, przez co ważne jest, aby był odpowiednio dobrany. Oprócz podstawowych czynników, takich jak waga, wzrost czy preferowana twardość, warto pod uwagę wziąć także rodzaj wkładu jaki materac ma mieć. Jednym z bardziej wiodących oraz zaufanych producentów materacy jest Hilding Anders. Jakie materace można tutaj wyróżnić oraz jakie sklepy je oferują?

Rodzaje materacy Hilding

Wybór materaca może być nie lada wyzwaniem dla niejednej osoby. Szeroka oferta różnorodnych materacy z jednej strony umożliwia prawidłowe dobranie materaca pod swoje potrzeby, jednak zbyt duży wybór może nas przytłoczyć, przez co nie będziemy pewni jaki model jest odpowiedni. Poniżej znajduje się prosta lista, która ułatwi wybór najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika produktu od Hilding:

  • Materace Hilding - do kupienia w sklepach stacjonarnych i internetowychmaterace piankowe – w swoim wnętrzu wypełnione są różnego rodzajami piankami, które nadają materacowi inne cechy. Wyróżniamy materac termoelastyczny (który idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika), materac lateksowy (który posiada wyjątkowe właściwości antyalergiczne) oraz materace wysokoelastyczne (charakteryzujące się zwiększoną trwałością, twardością i sprężystością),
  • materace sprężynowe – w swoim wnętrzu posiadają sprężyny osadzone w kieszonkach, dzięki czemu każda z nich pracuje indywidualnie. Dzielą się w zależności od ilości sprężyn (im mniejsza średnica, tym więcej sprężyn zmieści się na tej samej powierzchni) i wyróżnić można: materac kieszeniowy, materac multipocket i materac pocket plus,
  • materace hybrydowe – jeden z najbardziej innowacyjnych rodzajów materacy, który łączy w sobie wkład sprężynowy, a na nim piankowy. W ten sposób jeden materac zyskuje zalety obu.

Wśród materacy od Hilding pojawiają się również materace specjalnie dedykowane młodzieży oraz dzieciom.. W ofercie pojawia się także materac nawierzchniowy, który w zależności od potrzeb zabezpiecza materac główny lub reguluje jego twardość. Polecany jest osobom, które śpią na kanapie. Wybór materaca nie musi być trudny, jeśli ma się jasno określone potrzeby. Jednak w jakim miejscu z łatwością można nabyć materac Hilding?

Sklepy stacjonarne, a sklepy internetowe

Materace Hilding są przede wszystkim dostępne w wielu sklepach stacjonarnych w całej Polsce. W zależności od miejsca zamieszkania można się udać do najbliższego salonu i zapytać o rodzaje oraz dostępność. Jednak w obecnie panujących czasach pandemicznych oraz utrudnionej dostępności do wielu sklepów szczególnie polecane są zakupy za pośrednictwem sklepu internetowego. Na stronie panmaterac.pl lub też sennamaterace.pl, znaleźć można wszystkie dostępne modele. Zaletą tego rodzaju sklepów jest fakt, że można poświęcić sporą ilość czasu i dokładnie zastanowić się nad odpowiednim materacem, ponieważ nie obowiązują tam żadne godziny. W spokojnym zaciszu domowym można w szybki i łatwy sposób zakupić materac, który w określonym na stronie terminie zostanie dostarczony pod wskazany adres.

Zakup odpowiedniego materaca jest istotny dla komfortowego oraz efektywnego snu, dlatego warto zastanowić się, jaki model spełni oczekiwania konkretnego użytkownika. Dla osób starszych, schorowanych i z problemami z kręgosłupem polecane są materace o statusie wyrobu medycznego, dla par – materace sprężynowe, które w znaczy sposób tłumią drgania, a dla osób ceniących komfort i przyjemne uczucie otulenia – materace piankowe. Najwygodniejszym sposobem zakupu wybranego modelu materaca Hilding są sklepy internetowe, jednak znaleźć je można także w sklepach stacjonarnych.