Rynek materacowy jest w dzisiejszych czasach bardzo rozbudowany. Niełatwo wybrać produkt idealny spośród tak wielu dostępnych opcji o przeróżnych właściwościach. Jest jednak cecha, którą powinny się kierować przede wszystkim te osoby, które mają problemy ze zdrowiem i związane z tym specjalne wymagania. Mowa tu o statusie wyrobu medycznego, który jest przyznawany tylko niektórym produktom i znacznie zawęża poszukiwania.

Hilding Salsa – materac wyróżniony wieloma certyfikatami

Opinie, które można przeczytać w Internecie to jedno, natomiast certyfikaty przyznawane przez ekspertów to zupełnie coś innego. Jeśli ważne jest to, aby produkt miał możliwie jak najlepszy wpływ na samopoczucie i zdrowy, komfortowy wypoczynek, zwracanie uwagi na przyznane wyróżnienia może znacznie ułatwić wybór. Hilding Salsa to wyrób, którego niepowtarzalne właściwości zostały docenione aż trzema certyfikatami. Pierwszy z nich to Oeko-Tex Standard 100, który jest jednym z najważniejszych światowych znaków gwarantujących bezpieczeństwo tekstyliów. Oznacza to, że materiały wykorzystane przy produkcji są wolne od szkodliwych substancji i spełniają humanoekologiczne wymagania. Jest to model, który został uznany jako wyrób o statusie produktu medycznego – spełnia wymagania dotyczące użytkownika i jego zdrowia, a ponadto jest przyjazny dla środowiska. Nie bez znaczenia pozostaje także certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że Hilding Salsa spełnia najwyższe standardy w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Zostało to zbadane za pomocą specjalistycznych testów i szczegółowej analizy.

Komfort na najwyższym poziomie

Hilding Salsa - materac piankowy o statusie wyrobu medycznegoMaterace Hilding są znane z tego, że wykorzystują nietuzinkowe połączenia półfabrykatów, które wspólnie tworzą wspaniałe podłoże zapewniające komfortowy sen. W modelu Hilding Salsa wykorzystano piankę wysokoelastyczną, która wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością, odpornością na odkształcenia i sprężystością. Stanowi idealne podparcie dla ciała użytkownika bez względu na pozycję podczas snu oraz gwarantuje niezastąpioną regenerację dla zmęczonych mięśni. Ten materiał został połączony z pianką poliuretanową FlexiFoam, która nadaje materacowi elastyczność i plastyczność. Specjalna struktura i gęstość idealnie dopasowuje się do sylwetki i zapewnia optymalną miękkość. Co jeszcze sprawia, że jest to tak wygodny produkt? Podzielenie go na siedem zróżnicowanych stref twardości! Każda z nich została stworzona z myślą o konkretnej części ciała, ponieważ każdy odcinek naszej sylwetki potrzebuje nieco innego wsparcia.

Funkcjonalność i antyalergiczność

Spora część osób jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju alergeny. Z tego powodu warto zadbać o to, aby łóżko było miejscem możliwie jak najczystszym i najbezpieczniejszym. Hilding Salsa to materac, w którym utworzone specjalne nacięcia i profilowania. Taki zabieg zapewnia optymalną wentylację wkładu i zapobiega tworzeniu i gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ bez obaw można go prać w pralce. Sam proces zdejmowania pokrowca jest bardzo łatwy – wyrób został wyposażony w zamek rozdzielczy, który sprawia, że jest to szybkie i bezproblemowe. Przenoszenie i obracanie materaca jest możliwe dzięki funkcjonalnym uchwytom wszytym pokrowiec.

Sen ma ogromny wpływ na samopoczucie, nastawienie oraz motywację do pracy przez cały następny dzień. Z tego właśnie powodu warto wybrać produkt na lata, który został doceniony przez ekspertów i tworzony pod czujnym okiem znanego i cenionego producenta.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/