Idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań materac to jeden z najważniejszych elementów gwarantujących wspaniałej jakości odpoczynek. Dzięki idealnemu materacowi możemy także dbać o swoje zdrowie, a rano wstawać pełni energii i pozytywnego nastawienia na nowy dzień. Wiele osób uważa, że ze względu na swoje specyficzne wymagania nie znajdzie odpowiedniego modelu, który spełniałby jej kryteria. Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego, ile masz wzrostu, ile ważysz oraz, na jakich twardościach lubisz odpoczywać, z całą pewnością znajdziesz idealny materac od firmy SleepMed. Jakie cechy powinien mieć materac dla osoby szczupłej? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego jeśli Cię ten temat interesuje, to zapraszamy do dalszej lektury poniższego tekstu!

Jaka twardość materaca dla osoby szczupłej będzie idealnym wyborem?

Twardość jest jednym a najważniejszych cech materaca, dlatego też koniecznie trzeba na nią zwrócić uwagę, decydując się na zakup nowego modelu. Ogólnie wyróżnić można pięć rodzajów twardości materaca, które kolejno oznaczone są od najbardziej miękkich poprzez średnio miękkie, średnio twarde, po twarde i te bardzo twardeMaterac SleepMed dla osoby szczupłej - jaki wybrać? następującymi kombinacjami: H1, H2, H3, H4 oraz H5. Dla osób szczupłych, których waga nie przekracza często sześćdziesięciu kilogramów masy ciała, najlepszym wyborem będą bardzo miękkie podłoża do spania. Czasami również średnio miękkie, a nawet średnio twarde materac także będą doskonale sprawdzały się w sypialni osoby bardzo szczupłej. Tak naprawdę przy wyborze odpowiedniej twardości materaca najważniejsze są indywidualne preferencje osoby chcącej spać na owej powierzchni. Osoby szczupłe równie dobrze mogą wysypiać się na materacach twardych, a nawet bardzo twardych. Jeśli jednak nie masz osobistych preferencji co do twardości materaca, to warto przeprowadzić „test ręki”. Polega on na położeniu się na wybranym modelu i wsunięciu dłoni pod plecy. Jeśli nie możesz tego zrobić, to oznacza, że podłoże nie ma odpowiedniej dla Ciebie twardości. Z kolei, kiedy wsuniesz dłoń pod plecy i nadal masz tam trochę miejsca, to oznacza, że materac ma dobrą dla Ciebie twardość. Pamiętaj, że koniecznie musisz zadbać o ten aspekt, ponieważ źle dobrana twardość materaca może nieść za sobą duże konsekwencje dla Twojego ciała i zdrowia. Możesz odczuwać ból w różnych częściach ciała oraz dyskomfort. Dodatkowo trudniej będzie Ci znaleźć idealną pozycję do spania. Prawdopodobnie będziesz odczuwać drętwienie kończyn lub również inne dolegliwości.

Jaką wielkość powinien mieć materac dla osoby szczupłej?

Dla osoby szczupłej wielkość materaca może być kwestią preferencji oraz dostępnej przestrzeni w sypialni. Spowodowane jest to tym, że osoba szczupła może znakomicie odpoczywać na tak naprawdę większości modeli materaców, ponieważ na każdym będzie odczuwała duży komfort. Jaki dokładnie rozmiar materaca będzie najlepszy dla osoby szczupłej:

  • Materac 90×190 cm – ta propozycja dedykowana jest osobom, które dodatkowo nie będą wysokie, ponieważ taka długość łóżka z całą pewnością im wystarczy. Dodatkowo materac o tych wymiarach będzie idealnym rozwiązaniem do mniejszych sypialni, w których przestrzeń jest mocno ograniczona.
  • Materac 120×190 cm – to kolejna opcja dla osób, które są szczupłe i jednocześnie niskie. Materac o tych wymiarach jest nieco szerszy niż poprzednia propozycja, co jest doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają mieć nieco więcej przestrzeni w łóżku.
  • Materac 140×200 cm – ta propozycja z kolei dedykowana jest szczupłym parom, które uwielbiają czuć obok siebie swoją drugą połówkę. Oczywiście jedna szczupła osoba także może spać na łóżku o takich wymiarach, zwłaszcza jeśli lubi rozciągnąć swoje ciało po całej powierzchni materaca.

Ostateczny wybór zależy oczywiście od indywidualnych preferencji komfortu, którą może zapewnić odpowiednia przestrzeń w lóżku. Wybór idealnych wymiarów materaca uzależniony jest także od ewentualnego współdzielenia materaca z inną osobą.

Propozycja materaców od SleepMed idealnych dla szczupłych osób – poznaj je!

SleepMed zadbało także o osoby szczupłe, które znajdą oczywiście idealne materace tej marki. Jakie to modele?

  • SleepMed Hybrid Supreme Plus – jest to materac sprężynowy, a dokładniej multipocket, który wykonany został z 7-strefowego wkładu kieszeniowego, warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce, warstwy pianki hybrydowej Hybrid HY Hard również z technologią dbającą o odpowiedni przepływ powietrza we wnętrzu materaca. Dodatkowo materac ten posiada odpinany top Termo, który wykonany został z warstwy profilowanej pianki termoelastycznej Celsius-Waterlily, która doskonale dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Możesz go kupić w różnych wariantach rozmiarowych, a dla szczupłej osoby szczególnie polecamy materac SleepMed Hybrid Supreme Plus 80×200 cm, 90×200 cm oraz 100×200 cm.
  • SleepMed Comfort – jest to produkt piankowy, wykonany z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRest charakteryzująca się tym, że doskonale dopasowuje się do sylwetki dzięki ciepłu ciała. Takie połączenie sprawia, że jest to doskonała opcja dla osób bardzo szczupłych. Dodatkowo ten model materaca ma możliwość regulacji twardości, więc jeśli nie jesteś pewien, jaką twardość wybrać, to jest to doskonała opcja właśnie dla Ciebie! Materac SleepMed Comfort możesz kupić w rozmiarze 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm oraz nieco większych: 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, które dedykowane są parom oraz osobom, które preferują dużą ilość miejsca w łóżku.
  • SleepMed Supreme Plus – nasza kolejna propozycja to także materac piankowy, który został wyprodukowany z połączenia w jednym produkcie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce oraz odpinanego topu, w którego skład wchodzi warstwa profilowanej pianki termoelastycznej oraz warstwa pianki. Ten model także ma różne warianty wymiarowe, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.

Jeśli jesteś osobą szczupłą, to już na pewno wiesz, jakie cechy powinien mieć Twój idealny materac. Pamiętaj, że najważniejsza jest twardość oraz długość i szerokość materaca. Wybierz taki, który Twoim zdaniem będzie najbardziej odpowiadał Twoim wymaganiom i preferencjom.

Materac SleepMed dla osoby szczupłej – jaki wybrać?SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Comfort, SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.