Materace wykonywane są z różnych mniej lub bardziej technologicznie zaawansowanych materiałów. Najbardziej tradycyjne modele produkowane są z połączenia różnych pianek lub pianek i sprężyn w jednym produkcie. Niektóre z nich mogą mieć także lateksową lub kokosową wkładkę, która dodaje materacowi unikalnych cech, takich jak chłodzenie czy większa twardość. Jeśli chodzi o pianki, to jest ich kilka. Chcesz się dowiedzieć o nich nieco więcej? O tradycyjnych i tych bardziej zaawansowanych technologicznie piankach przeczytasz w poniższym artykule, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim!

Jakie można wyróżnić tradycyjne pianki wypełniające materace?

Tradycyjne pianki wypełniające materace stosowane są od lat i nadal świetnie się sprawdzają w swoich zadaniach. Jakie dokładnie to pianki?

  • Pianka wysokoelastyczna – materace wykonane z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się dużą sprężystością i elastycznością. Dodatkowo pod wpływem ciała dopasowuje się ona do sylwetki, Pianki termoelastyczne VitaRest i Celsius-Waterlily w materacach SleepMed - poznaj je!sprawiając, że jest to niezwykle wygodna przestrzeń do odpoczynku po ciężkim dniu pełnym stresu i wykonywania codziennych obowiązków. Pianka wysokoelastyczna cechuje się także zwiększoną wentylacją oraz cyrkulacją powietrza, co sprawia, że wilgoć nie zatrzymuje się w środku produktu. Dodatkowo ten rodzaj pianki charakteryzuje antyalergiczność, ponieważ nie gromadzi ona kurzu ani roztoczy. Pianka wysokoelastyczna pomaga także niwelować bóle pleców oraz napięte mięśnie. Jeśli śpisz z partnerem i budzisz się przy każdym jego ruchu, to pianka wysokoelastyczna zniweluje wszelkie drgania. Należy także wspomnieć, że jest ona bardzo trwała i odporna na odkształcenia przez wiele lat.
  • Pianka termoelastyczna – dedykowana jest przede wszystkim osobom, które mają problemy z kręgosłupem, cierpią na bóle stawów oraz mają napięte mięśnie. Jeśli na co dzień odczuwasz dużo stresu, to ten rodzaj pianki także będzie dla Ciebie idealny. Pianka termoelastyczna doskonale dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała, sprawiając, że materac delikatnie nas otula. Spanie na takim modelu sprawia, że poprawia się nasze krążenie krwi, a człowiek staje się dużo spokojniejszy. Z reguły pianki termoelastyczne są miękkie, dla oczywiście istnieją również nieco twardsze umieszczane w materacach o większej twardości. Jest ona zbudowana w ten sposób, że mimo dopasowywania się do sylwetki, nadal nie będzie miała widocznych wgnieceń, ponieważ po wstaniu z łóżka szybko one znikną.

Teraz już wiesz, jakie pianki są tradycyjnie wykorzystywane w materacach, a poniżej przeczytasz o piankach bardziej zaawansowanych. Koniecznie czytaj dalej!

Zaawansowane technologicznie pianki w materacach

Na ciągu wielu lat rynek materacowy znacznie się zmienił i tym samym niektóre wypełnienia zostały udoskonalone lub stworzone zupełnie na nowo. Można je nazwać bardziej zaawansowanymi technologicznie, ponieważ mają wspaniały wpływ na ciało i organizm człowieka. O jakich piankach mowa?

  • Pianka VitaRest – jest to pianka poliuretanowa termoelastyczna, która została zaprojektowana z użyciem najnowocześniejszej technologii. Oczywiście spełnia ona wszystkie standardy jakościowe obecne na całym świecie – zarówno te dotyczące bezpieczeństwa, jak i wpływu na zdrowie. Pianka VitaRest dzięki swoim wyjątkowym właściwościom i funkcjom może reagować na różne zmienne czynniki, takie jak np. temperatura czy ciężar ciała osoby, która w danej chwili odpoczywa na materacu z takim wypełnieniem. Można powiedzieć, że pianka VitaRest „zapamiętuje” kształt ciała, dzięki czemu doskonale się do niego dostosowuje. Charakteryzuje się także tym, że wspaniale podpiera całe ciało, co zapewnia doskonały relaks i wygodę. Pianka Visco VitaRest wykorzystywana jest oczywiście do produkcji materaców SleepMed. Została specjalnie wyprofilowana, aby stworzyć na powierzchni produktu 7 stref o różnym poziomie twardości. Dzięki temu materac doskonale odpowiada potrzebom wszystkich odcinków kręgosłupa. Wszystko to sprawia, że człowiek już po przespaniu kilku nocy na materacu z pianką VitaRest może zauważyć brak bólu w odcinku lędźwiowym i szyjnym, a także poczuć, że całe ciało jest niezwykle zrelaksowane. Musimy także wspomnieć, że pianka VitaRest charakteryzuje się również znakomitą cyrkulacją powietrza, która odpowiedzialna jest za niezatrzymywanie wilgoci wewnątrz produktu. Co więcej, skóra może swobodnie oddychać i dzięki temu ciało nie poci się, a relaks jest jak najbardziej optymalny. Doskonałym przykładem produktu, który w swoim wnętrzu skrywa piankę VitaRest jest materac SleepMed Comfort. Oprócz wcześniej wspomnianej pianki ten model zbudowany jest także z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce. Takie połączenie sprawia, że materac jest wręcz idealny dla naprawdę wielu klientów.
  • Pianka Celsius-Waterlily – ta pianka z kolei jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ została stworzona dla maksymalnego komfortu. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na ochronie środowiska, to pianka Celsius-Waterlily wykonana jest w stu procentach z ekologicznych materiałów. Jest to oczywiście zgodne z obecnie panującymi w Europie oraz na całym świecie standardami, co pozwala na używanie ich bez żadnych obaw o szkodliwość dla środowiska i natury. Musimy tutaj zaznaczyć, że materiały, które są wykorzystywane do produkcji pianki Celsius-Waterlily podlegają recyklingowi, dzięki czemu po krótkim procesie obróbki można ją ponownie wykorzystać do stworzenia innych i tym samym nowych produktów. Pianka Celsius-Waterlily charakteryzuje się strukturalną budową oraz dużym stopniem gęstości, co sprawia, że produkty nią wypełnione są bardzo wytrzymałe i trwałe, więc mogą służyć w niezmienionej formie przez wiele lat. Ten rodzaj pianki zapewnia oczywiście swoim użytkownikom niezwykły komfort i wygodę, dzięki czemu są tak często wykorzystywane w różnych materacach SleepMed. Pianka Celsius-Waterlily jest pianką termoelastyczną, co oznacza, że przystosowuje się ona do kształtu sylwetki z pomocą ciepła ciała, a to powoduje, że użytkownik czuje się doskonale otulony. Doskonałym przykładem wykorzystania tego rodzaju pianki jest materac SleepMed Premium Plus, który dodatkowo w swoim wnętrzu skrywa dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce. Pianka Celsius-Waterlily wykorzystana została tutaj do stworzenia odpinanego topu.

Zarówno pianka VitaRest, jak i Celsius-Waterlily mają wiele swoich niezwykłych zalet. Dzięki nim Twój sen może być optymalny, a Ty codziennie rano będziesz budzić się wypoczęty i gotowy na nowy dzień. Jeśli chcesz zainwestować w kupno nowego materaca, to koniecznie zdecyduj się na jeden z opisanych wyżej modeli. Zapewniamy, że nie będziesz żałował!

Pianki termoelastyczne VitaRest i Celsius-Waterlily w materacach SleepMed – poznaj je!SleepMed Comfort, SleepMed Premium Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.