Przyszedł czas na wymianę materaca do spania i nie wiesz co dalej? Postanowiłeś, że ma być to produkt piankowy lub lateksowy jednak przeraża Cię ilość różnych, dostępnych modeli? Pomożemy! Przedstawimy najlepsze rozwiązania, a także podstawowe różnice pomiędzy właśnie z tego typu wyrobami.

Materace piankowe: czyli jakie?

W kategorii materace piankowe znajdziemy bez wątpienia wiele produktów, jakie wypełnione zostały zaawansowanymi technologicznie piankami, które stanowią najszybciej rozwijający się surowiec na rynku. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, których materac do łóżka powinien być produktem nowatorskim i ma gwarantować naprawdę wysoką jakość. Jaki materac wybrać? Zacznijmy od początku. Oczekujący stabilnego podparcia koniecznie powinni zwrócić uwagę na modele wysokoelastyczne, wśród których możemy znaleźć nawet wyroby bardzo twarde. Świetnie sprawdzą się dla potrzebujących szybkiej regeneracji. Dla tych, którzy przede wszystkim wymagają przyjemnego efektu otulenia i prawdziwego relaksu dobrze nadadzą się materace termoelastyczne, które pod wpływem temperatury dostosowują się do naszego kształtu ciała.

Jaki materac piankowy wybrać?

Piankowy czy lateksowy - który lepszy?Jak już wspomnieliśmy materace piankowe to bardzo szeroka kategoria. Wśród nich niewątpliwie wyróżnia się Hilding Salsa, którego wypełnienie stanowi wysokiej jakości pianka Flexifoam. Całość jest niezwykle plastyczna i cieszy nas naprawdę niesamowitymi właściwościami. Wkład został wyprofilowany w siedem stref twardości, dzięki czemu w sposób indywidualny reaguje na nacisk wywierany przez konkretne partie ciała. Posiada dodatek termoelastycznej pianki Visco, przez co świetnie dopasowuje się do krzywizn anatomicznych. Z kolei Hilding Foxtrot, będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób szukających bardzo twardego produktu. Jego zaletą jest otwartokomórkowa struktura wkładu, co stanowi gwarancję tego, że nasz materac będzie miejscem wolnym od wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii.

Materac lateksowy

Jaki materac lateksowy wybrać? Naszą uwagę bez wątpienia powinien przykuć Hilding Melody. Posiada on aż 18 centymetrowy blat lateksowy, który jak już zostało wspomniane wykazuje liczne właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Dodatkowo sprawia, że dany model zaliczany jest do grona wyrobów twardych. Jednocześnie jest on bardzo elastyczny, w związku z czym świetnie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju dolegliwości bólowych pojawiających się w okolicach kręgosłupa, a także nada się do regulowanych stelaży. Jego wnętrze zostało wyprofilowane w siedem stref twardości i naprawdę dobrze dopasowuje się do naszej anatomicznej budowy ciała.

Materac piankowy czy lateksowy? Bez wątpienia uda nam się wybrać właściwy, który w pełni będzie spełniać wszelkie nasze potrzeby.