Alergie coraz bardziej powszechnie występują wśród ludzi. W zależności od stopnia natężenia objawów mogą one utrudnić funkcjonowanie w ciągu dnia oraz uniemożliwić sen w ciągu nocy. Zapobiec temu może materac Hilding Melody, który posiada wyjątkowe właściwości sprzyjające prawidłowemu zasypianiu alergików. W jaki sposób materac ten potrafi uśmierzyć uporczywe objawy alergii? 

Hilding Melody – czym się charakteryzuje? 

Wybierając materac do spania należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które decydują o tym, czy będzie on prawidłowo dobrany do użytkownika. Wśród nich wyróżnić można wiek, wagę, preferowaną twardość czy stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak warto przyjrzeć się materacowi Hilding Melody, który posiada wkład lateksowy. Jest on niezwykle przyjazny dla alergików, ponieważ wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Sam lateks posiada dodatkowo otwory oraz specjalne nacięcia odpowiedzialne za wentylację wkładu. Ponadto materac lateksowy Hilding Melody wyróżnia się:

  • trwałością,
  • odpornością na odkształcenia,
  • elastycznością,
  • sprężystością,
  • idealnym dopasowaniem się do ciała użytkownika.

Materac Hilding Melody jest wyjątkowy pod każdym względem. Jednak nie tylko rodzaj wkładu ma tutaj znaczenie, ponieważ obie strony materaca są przystosowane do użytkowania. Dodatkowo regularne obracanie materaca w korzystny sposób wpływa na jego trwałość oraz wentylację – co jest niezwykle istotne dla alergików. Hilding Melody to materac dopasowujący się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, a umożliwia to zastosowanie siedmiu stref twardości. Tak naprawdę Hilding Melody to materac, który odnajdzie się w każdej sypialni, ponieważ spać na nim mogą zarówno osoby cięższe, jak i pary czy single. Również sprawdzi się w sypialniach, w których łóżka posiadają stelaże z możliwością regulacji podgłówka i podnóżka.

Lateks a pianka – podobieństwa i różnice 

Materac idealny dla alergików - poznaj Hilding MelodyMaterace Hilding posiadają różnego rodzaju wkłady, jednak użytkownicy najczęściej wybierają materace piankowe. Są one lekkie, miękkie i wspaniale podpierają kręgosłup. Sam wkład materacy piankowych zbudowany został z innowacyjnych pianek. Pod wieloma względami materace lateksowe, takie jak Hilding Melody są podobne do materacy piankowych. Wyróżnić tutaj można odpowiednie dopasowanie się do ciała użytkownika czy wysoki komfort, jednak pojawiają się również widoczne różnice. Przede wszystkim materace lateksowe:

  • zbudowane są na bazie naturalnego surowca – mleczka kauczukowego, które posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, 
  • są cięższe z uwagi na zastosowany materiał,
  • są droższe z uwagi na zastosowany materiał.

Hilding Melody zalicza się jako materac piankowy, ponieważ sam lateks zastosowany został w tej formie. W ten sposób materac ten posiada liczne zalety, jakie wynikają z pianki oraz wzbogacony jest o właściwości antyalergiczne.

Istnieje wiele różnic między materacem Hilding Melody z wkładem lateksowym, a zwykłymi materacami piankowymi. Nie zmienia to jednak faktu, że materac ten jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików z uwagi na swoje właściwości oraz budowę. Zapewni nie tylko higieniczny i zdrowy sen, ale będzie odpowiadał także za najwyższy poziom komfortu. To właśnie dlatego warto wziąć go pod uwagę.