Osoby, które chorują na poważne schorzenia i spędzają większość lub nawet całe dnie w łóżku, powinny mieć zapewnione komfortowe podłoże. Jeśli szukasz materaca dla obłożnie chorej osoby, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, by poznać nasz propozycje. 

Produkt medyczny 

Materace dla osoby obłożnie chorej to produkty, które powinny być skrupulatnie przebadane. Hilding Salsa to świetny materac, który sprawdzi się w przypadku chorych. Został wykonany z pianki FlexiFoam, która ma za zadanie zapewnić leżącemu odpowiednią sztywność i stanowi duże wsparcie. Wierzchnia warstwa została stworzona w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi miękkość i komfort. Dodatkowo, zyskasz wrażenie otulenia, a twój sen na pewno będzie spokojniejszy. Materac potrafi reagować na temperaturę ciała, co pozwala mu dopasować się do kształtu sylwetki i zmniejszyć napięcie mięśni. Hilding Salsa posiada status produktu medycznego. Oznacza to, że spełnia on wszelkie restrykcyjne wymagania dyrektywy unijnych nowego, globalnego podejścia, które dotyczą bezpieczeństwa użytkownika oraz ochrony zdrowia i środowiska. Jeśli szukasz materaca dla osoby chorej, to Hilding Salsa będzie idealnym wyborem.

Właściwości przeciwodleżynowe 

Materace dla osoby obłożnie chorej - jaki model wybrać?Chorzy, którzy nie są w stanie chodzić i wstawać z łóżka, spędzają na materacu całą dobę. Warto znaleźć taki produkt, który będzie odznaczał się właściwościami przeciwodleżynowymi. Taki właśnie jest materac Hilding Rumba, który ma wiele prozdrowotnych korzyści. Jego wkład został skonstruowany z dwóch rodzajów pianek. Jedna z nich to Velvet Touch – jej zadaniem jest stworzyć solidną podstawę konstrukcji i zabezpieczyć ciało przed zapadaniem. Druga to termoelastyczna pianka Visco, która potrafi reagować na temperaturę ciała i dopasowuje się do ułożenia sylwetki. Sprawia to, że materac zmniejsza napięcie mięśni i pozwala na ich regenerację. Charakterystyczną cechą materaca Hilding Rumba jest to, że daje mocniejsze wsparcie w miejscach zwiększonego nacisku. Jeden z pokrowców do wyboru – Velur, hamuje tworzenie i gromadzenie się pleśni. Drugi produkt to Elips. Uszyto go z jedwabistej i miękkiej dzianiny. Dodatkowo wszyto taśmę 3D, która zapewnia odpowiednią wentylację wkładu i pozwala zachować optymalne środowisko snu.

Materac o właściwościach prozdrowotnych

Materace do spania dla osób chorych powinny odznaczać się właściwościami prozdrowotnymi. Dlatego nasza trzecia propozycja to Hilding Pasodoble. Jest to materac stworzony na bazie sprężyn kieszeniowych. Poleca się go seniorom oraz osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Konstrukcja materaca zapewnia optymalne wsparcie wszystkich kończyn. Z jednej strony wkładu wstawiono warstwę maty kokosowej, by nadać produktowi sprężystość i elastyczność. Hilding Pasodoble to produkt, który wspiera profilaktykę wad postawy. Materac przeszedł szereg restrykcyjnych badań i testów oraz uzyskał status produktu medycznego.

Wejdź na naszą stronę ABC Snu i kup materac już dziś, by zatroszczyć się o swoich bliskich.