Dobór odpowiedniego materaca ma kluczowe znaczenie. Musimy bowiem pamiętać o tym, że materac oddziałuje nie tylko na to, jak się wysypiamy, ale też na to, jak czujemy się po przebudzeniu. Jeśli chcemy cieszyć się dobrym samopoczuciem, poświęćmy czas na staranny wybór materaca SleepMed!

Zminimalizowanie zmęczenia

Jeśli będziemy korzystać z dobrze dopasowanego podłoża snu, zdecydowanie lepiej wypoczniemy. Nasz organizm będzie mógł się w pełni zregenerować, co przełoży się na to, że rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Gwarancję skutecznego wypoczynku zapewniają nam cenne właściwości, w które zaopatrzone są materace SleepMed. Mowa tu między innymi o termoelastyczności, która sprawia, że powierzchnia modelu indywidualnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Idealne dopasowanie powoduje, że możemy się w pełni zrelaksować, ponieważ ciało jest odciążone, a z mięśni znika nagromadzone w nich napięcie. Co więcej, pianka reguluje nasz komfort termiczny, dzięki czemu możemy skutecznie odprężyć się bez względu na porę roku. Przyczynia się też do zmniejszenia bólu i dyskomfortu. W materacach SleepMed dostępne są takie pianki termoelastyczne jak VitaRest®, Celsius-Waterlily® czy też Visco Bio.

Lepszy nastrój

Jak dobór odpowiedniego materaca SleepMed może wpłynąć na samopoczucie?Jakościowy sen bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Kiedy jesteśmy wyspani i wypoczęci, mamy o wiele lepszy nastrój. Brak snu może z kolei doprowadzić do zwiększonej nerwowości, drażliwości i niecierpliwości. Jeśli nie dbamy o nasz wypoczynek, przekonamy się, że nawet małe rzeczy będą w stanie wyprowadzić nas z równowagi. Aby tego uniknąć, powinniśmy zainwestować w taki materac, który umożliwi nam wypoczynek na najwyższym poziomie, jak na przykład SleepMed Supreme Plus. Jest to model termoelastyczny, który zawiera też dwie warstwy wysokoelastycznej pianki VPPHR. Odpowiada ona za zwiększenie trwałości modelu. Samo podłoże snu oferuje aż 7 stref komfortu, które różnią się między sobą stopniem twardości. Dzięki temu ciało jest prawidłowo podparte na całej długości i zapewnione jest anatomiczne wsparcie. Co więcej, aspekt ten sprawia, że materac zyskuje właściwości rehabilitacyjne, co oznacza, że może być stosowany przez osoby po przebytych urazach czy zabiegach.

Większa zdolność koncentracji

Dobór odpowiedniego materaca pozwala cieszyć się jakościowym, komfortowym wypoczynkiem, co z kolei przekłada się na nasze samopoczucie. Regularne wysypianie się i dbanie o wypoczynek oddziałuje też na wiele innych aspektów, jak na przykład zdolność koncentracji. Jeśli jesteśmy wypoczęci, o wiele łatwiej jest nam się skoncentrować i skupić na danym zadaniu. Stajemy się bardziej efektywni i produktywni. Jak mieć pewność, że zawsze będziemy mogli skutecznie wypocząć? Zaopatrzmy się w hybrydowy model SleepMed. Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus stanowi połączenie wypełnienia sprężynowego oraz piankowego. 7-strefowa sprężyna typu Multi idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika, a do tego gwarantuje dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Powoduje, że materac wyróżnia się wspaniałą elastycznością punktową, co będzie szczególnie ważne dla tych, którzy dzielą łóżko z partnerem. Właściwość ta sprawia, że podłoże ugina się jedynie w miejscu nacisku. Świadczy to o tym, że nawet gdy druga strona będzie się wiercić lub wstawać z łóżka, nie przeszkodzi to naszemu wypoczynku. Oprócz tego w materacu wykorzystano dwie warstwy wysokoelastycznej pianki VPPHR i piankę termoelastyczną VitaRest®, która zapobiega nadmiernemu uciskowi, odciąża ciało, a do tego redukuje ból kręgosłupa i mięśni.

Zdolność do relaksu

Nasz organizm potrzebuje odpoczynku. Jest on mu niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zainwestowanie w wygodny i komfortowy materac znacząco ułatwi nam zrelaksowanie się. To wpłynie na nasze samopoczucie, ponieważ jeśli będziemy w stanie się odprężyć, będziemy mogli skutecznie się wyciszyć i zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas stresu. W modelach SleepMed zastosowano różne właściwości, które sprawiają, że to zadanie staje się jeszcze prostsze. Sprzyja temu między innymi odczuwalny efekt masażu, który powoduje, że nasz wypoczynek zdecydowanie zyskuje na komforcie. Wrażenie masażu jest możliwe poprzez zastosowanie specjalnego designu i perforacji na powierzchni pokrowca Merced.

Optymalne warunki do snu

Nie można ukryć, że zdecydowanie przyjemniej spędza nam się czas w czystych, uporządkowanych przestrzeniach. Dzięki modelom SleepMed możemy zadbać o to, aby nasze otoczenie snu właśnie takie było. Sprzyja temu wyjątkowa technologia Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Powstają w ten sposób otwory wentylacyjne, które umożliwiają otrzymać maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Dzięki temu nie musimy obawiać się tego, że zaczną rozwijać się w nim bakterie, roztocza czy też inne drobnoustroje. Unikniemy też nadmiaru wilgoci, co uchroni nas przed rozwojem pleśni czy grzybów na powierzchni materaca. W ten sposób możemy liczyć na czystą i świeżą przestrzeń do snu.

Jeszcze lepszy poziom higieny snu pozwoli zachować nam pokrowiec Probiotex, który dołączany jest do modeli z kolekcji Plus i Hybrid Plus. Jego budowa sprawia, że gwarantuje bardzo dobrą oddychalność wkładu oraz uczucie czystości i świeżości podczas snu. Wykorzystano w nim technologię aktywnych probiotyków, która niezwykle skutecznie eliminuje alergeny z powierzchni materaca. Pokrowiec z boku pokryty jest delikatną dzianiną Tencel oraz chłodzącą taśmą 3D.

Jeśli poświęcimy czas na dobór odpowiedniego materaca, możemy zyskać bardzo wiele. Po pierwsze, będziemy mogli skutecznie się odprężyć i zrelaksować. Jakość naszego snu się poprawi, a z mięśni zniknie napięcie. Skorzysta też na tym nasz nastrój, ponieważ rano będziemy budzić się wypoczęci i pełni energii!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.