W okresie dorastania to właśnie sen odgrywa kluczową rolę w zdrowiu i ogólnym samopoczuciu młodzieży. Odpowiednia ilość oraz jakość snu wpływa zarówno na zdrowie fizyczne młodych ludzi, jak i na ich poziom energii w ciągu dnia, koncentrację oraz ogólny rozwój. Oczywiście jednym z kluczowych czynników, które mają istotny wpływ na jakość snu, jest doskonale dopasowany do nastolatka materac. Wybór idealnego materaca dla młodzieży staje się istotnym zadaniem dla jego rodziców, dlatego też powstał poniższy artykuł – aby pomóc tym, którzy nie są obeznani z materacowym rynkiem. W poniższym artykule dowiesz się, jaki dokładnie powinien być materac dla nastolatka i poznasz nasze materacowe propozycje marki SleepMed. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu!

Jaki powinien być idealny materac dla nastolatka?

Młodzież jest wybredna w wielu sprawach, a spowodowane jest to burzliwym okresem, który przechodzą. Dotyczyć to może także wyboru materaca, jednak powinien mieć on określone cechy, aby doskonale pasować do potrzeb młodego człowieka. Jaki powinien być materac dla nastolatka?

  • Wielkość – wielkość materaca to jeden z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając nowy materac dla nastolatka. Młodzież charakteryzuje się tym, że cały czas rośnie, zwłaszcza jeśli chodzi o wzrost, dlatego najlepiej wybrać większy materac, który posłuży nastolatkowi przez kilka lat. Optymalna długość łóżka powinna wynosić dwa metry, natomiast szerokość uzależniona jest od wielkości pokoju nastolatka czy też jego preferencji. Najlepiej wybrać materac o szerokości 90-100 centymetrów, jeśli sypialnia jest dość mała, natomiast 120-140 centymetrów, gdy pokój nastolatka jest nieco większy.Idealny materac SleepMed dla młodzieży - jaki powinien być?
  • Indywidualne potrzeby zdrowotne – jeśli nastolatek ma jakieś indywidualne potrzeby związane np. z wadą postawy, to warto wybrać materac, który będzie wskazany przez lekarza. Dlaczego? To właśnie on ma wiedzę dotyczącą różnych schorzeń wieku nastoletniego i potrzeb organizmu podczas snu.
  • Alergie – alergikom także zaleca się wybór odpowiedniego materaca, który nie będzie gromadził w sobie kurzu, roztoczy oraz innych zanieczyszczeń. Taki materac powinien mieć idealną cyrkulację powietrza, a także antyalergiczne pokrycie, czyli odpowiedni pokrowiec.
  • Higiena – naszym zdaniem materac dla nastolatka powinien odznaczać się także łatwością w utrzymaniu czystości, ponieważ wiadomo, że młodzi ludzie w łóżku nie tylko śpią, ale także jedzą różne przekąski czy piją różne napoje. Z całą pewnością niejednokrotnie zdarzy się, że na materacu, a raczej jego pokrowcu znajdą się różne okruszki czy plamy, dlatego najlepiej, gdy łatwo będzie się czyścić ową powierzchnię. Nastolatkowie w okresie dojrzewania mają bardzo często także problemy z potliwością, dlatego warto kupić dwa ochraniacze na materac i dbać o to, aby na łóżku zawsze znajdował się czysty.
  • Wypełnienie materaca – w zależności od wieku i poziomu rozwoju dziecka oraz nastolatka można wybrać materac wykonany z różnych pianek, hybrydowy lub sprężynowy. Te pierwsze charakteryzują się tym, że dopasowują się do sylwetki ciała dziecka i doskonale podtrzymują całe ciało, a przede wszystkim kręgosłup w jednej pozycji przez całą noc. Doskonałym wyborem będzie materac z pianką termoelastyczną, która dzięki ciepłu ciała dopasowuje się do sylwetki dziecka, lub model z pianką wysokoelastyczną, charakteryzującą się dużą sprężystością. Te materace są wprost idealne dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze dziesiątego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku, jeśli rodzin i dziecko widzą taką potrzebę, materac można wymienić na model hybrydowy lub sprężynowy.
  • Twardość materaca – materace mają różne twardości i najczęściej oznaczane są H1, H2, H3, H4 oraz H5 od tych najbardziej miękkich, poprzez średnie twardości, aż do materacy bardzo twardych. Jaka twardość materaca jest idealna dla nastolatka? Dla niego najważniejsza jest stabilność, dlatego bardzo miękkie materac nie zdadzą tutaj egzaminu. Natomiast twarde powierzchnie sprawią, że nastolatek będzie odczuwał dyskomfort, a nawet ból w najbardziej wystających miejscach w ciele, czyli np. w biodrach i barkach. Dlatego też najlepiej wybrać taki model, który będzie po prostu dopasowany do specyfiki ciała nastolatka oraz jego osobistych preferencji. Najpopularniejszym wyborem są modele o twardości H2 lub nieco twardsze, czyli H3. Twardość H2 doskonale sprawdzi się w sypialni nastolatka, którego waga waha się między 40 a 80 kilogramów. Jeśli jednak młody człowiek preferuje twardsze powierzchnie, to śmiało, można wybrać H3, który jest średnio twardy. Najlepiej będzie pasować do nastolatka, którego waga wynosi od 60 do 100 kilogramów.

Jak widzisz, należy spełnić kilka obowiązkowych punktów, aby materac dla nastolatka był doskonale do niego dopasowany. Boisz się, że mimo większej znajomości rynku materacowego, nadal wybierzesz nieodpowiedni model? W takim razie czytaj dalej!

Materac SleepMed idealne dla Twojego dziecka w wieku nastoletnim!

W swojej bogatej ofercie materacowej, mamy także propozycje doskonale sprawdzające się w sypialniach młodzieży. Jakie dokładnie modele materaców będą idealne dla nastolatka?

  • Materac SleepMed Supreme – ten model wykonany jest z dwóch różnych pianek wysokoelastycznych VPPHR z technologią Airforce, co sprawia, że materac ma doskonałą wentylację, co dla nastolatków jest bardzo istotne. Dodatkowo we wnętrzu materaca można znaleźć także warstwę pianki termoelastycznej VitaRest, która sprawia, że produkt idealnie dopasowuje się do sylwetki nastolatka za pomocą ciepła jego ciała. Jeśli chodzi o twardość, to materac SleepMed Supreme ma ich aż cztery, dzięki czemu młody człowiek będzie mógł dopasować odpowiednią miękkość do swoich potrzeb.
  • Materac SleepMed Hybrid Premium – nasza druga propozycja to materac sprężynowy, a dokładniej multipocket, który został wykonany z 7-strefowego wkładu kieszeniowego, dwóch pianek wysokoelastycznych oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRest. Po bokach materaca natomiast umieszczono piankę FlexiFoam z technologią Airforce, która sprawia, że ten model ma doskonałą cyrkulację powietrza, co dla nastolatka jest niezwykle ważne. Podobnie, jak poprzedni model, materac SleepMed Hybrid Premium również ma możliwość regulacji twardości poprzez przełożenie pianki VitaRest na drugą stronę materaca. Dzięki temu młody człowiek samodzielnie może wybrać preferowaną twardość produktu.

 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki materac dla nastolatka wybrać! Pamiętaj, aby przy kupnie danego modelu uwzględnić jego preferencje i potrzeby, żeby młody człowiek mógł się doskonale wysypiać i przygotowywać na nowy dzień.

Idealny materac SleepMed dla młodzieży – jaki powinien być?SleepMed Supreme, Materac SleepMed Hybrid Premium to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.