Za nami długi, ciężki i stresujący dzień, a na głowie jeszcze kilka dodatkowych problemów, o których rozmyślamy w każdej wolnej chwili. Tak wysoki poziom stresu nie służy naszemu zdrowiu oraz prawidłowemu wysypianiu się, dlatego warto go zredukować. Istnieje wiele form relaksu, a wśród nich wyróżnia się domowe spa.

Na czym polega domowe spa?

Domowe spa kojarzy nam się nierozerwalnie z luksusem, pielęgnacją ciała i odprężeniem się. Dotychczas wielu z nas sądziło, że może być wykonywane w specjalnych salonach spa, jednak w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wysokiej jakości kosmetyków oraz licznych akcesoriów, dzięki którym te same zabiegi możemy wykonać w domu! Na domowe spa składa się m.in.:

  • oczyszczenie, czyli dokładne umycie za pomocą żeli, płynów i szamponów,
  • odżywienie, czyli nakładanie maseczek na twarz i maski na włosy,
  • nawilżanie, czyli stosownie specjalnych balsamów i dodatkowych odżywek na włosy.

Domowe spa jako forma relaksu przed snemDlaczego warto się zrelaksować przed snem?

Codzienny stres negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu oraz pracę licznych układów w tym układu krwionośnego czy nerwowego. Negatywnie wpływa również na sen, a nawet może przycinać się do bezsenności! Z uwagi na to, warto już dziś postawić na odprężenie się przed sten, które może w znaczący sposób ułatwić nam zasypianie oraz poprawić:

  • jakość snu,
  • długość snu,
  • głębokość snu.

Co więcej, zdolności wyciszenia się oraz ukojenia nerwów to jedna z podstawowych zasad higieny snu, która gwarantuje efektywniejszą regenerację sił!

Jak zapewnić sobie komfortowe warunki do wypoczywania?

Relaks przed snem jest ważny, jednak warto również wspomnieć o odpowiednio skomponowanym łóżku. Powinno ono składać się przede wszystkim z wysokiej jakości podłoża do spania. Najlepiej sprawdzi się tutaj materac, gdyż jego budowa oraz właściwości wynikające z wypełnienia umożliwiają niemalże idealne dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika. Pozwala to na najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Nie zapominajmy również iż o innych elementach wyposażenia łóżka, czyli:

  • poduszce i kolorze,
  • pościeli i prześcieradła,
  • stelażu i ochraniaczu na materac.

Zdrowy sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka – w końcu odpowiada głównie za właściwe funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na relaks po pracy oraz wysokiej jakości materac do spania!

 

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: