Wprowadzanie coraz to nowocześniejszych rozwiązań do produkcji materacy sprawia, że niełatwo wybrać produkt idealny dla siebie. Materac piankowy, sprężynowy, a może taki z dodatkiem maty kokosowej? Drugi z wymienionych to doskonały wybór dla wielu osób, który nie bez powodu już od wielu lat cieszy się tak dużą popularnością. 

Materac sprężynowy, czyli jaki?

Samo pojęcie materaca sprężynowego jest znane, ale co ono tak naprawdę oznacza? Przede wszystkim to, że jego bazą jest sprężyna wspierająca stabilizację ciała. Ruchome elementy stanowiące główną część wypełnienia uniemożliwiają zapadanie się ciała w trakcie snu, a jednocześnie zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Wśród podłoży zbudowanych na bazie sprężyn wyróżnia się dwa rodzaje tych wyrobów. Materace kieszeniowe to podłoża do snu, w których sprężyny zostały rozdzielone w osobne, materiałowe kieszonki. Każda z nich pracuje całkowicie niezależnie, a tym samym gwarantuje wygodę i doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Bardzo często sprężyny są podzielone na kilka stref twardości, dzięki czemu komfort użytkowania jest jeszcze wyższy. Materace multipocket charakteryzują się mniejszą średnicą sprężyn oraz ich większym zagęszczeniem, dzięki czemu podłoża tego typu jeszcze lepiej dopasowują się do anatomicznej budowy ciała.

Pianki – jaką funkcję pełnią w materacu sprężynowym?

Czy materac sprężynowy to dobry wybór dla pary?Pianki to jedne z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na świecie. Występują w wielu różnych odsłonach, ale doskonale się ze sobą łączą i wspaniale dopełniają bazę materaca w postaci systemu sprężyn. Ich główną funkcją jest amortyzacja wcześniej wspomnianych, ruchomych elementów. Ponadto, mają zwiększać komfort użytkowania dzięki swojej niesamowitej miękkości. Najczęściej wykorzystuje się:

  • piankę termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała i wywierane przez nie naciski,
  • piankę wysokoelastyczną o podwyższonej sprężystości i dużej odporności na odkształcenia,
  • piankę lateksową, która odpowiada za podwyższenie higieny użytkowania materaca oraz zwiększenie jego twardości.

Materac sprężynowy dla pary

Charakterystyka materaca sprężynowego została wręcz stworzona z myślą o osobach, które śpią ze swoim partnerem lub partnerką. Elastyczność punktowa wyrobu sprawia bowiem, że zmiana pozycji jednej osoby podczas snu nie wpływa na komfort odczuwany przez drugą osobę. Oznacza to, że przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji przestanie być problemem, ponieważ będzie niemal nieodczuwalne. Jakie podłoże sprawdzi się zatem najlepiej? Warto zwrócić uwagę na materac sprężynowy 180×200, który zapewnia dużą swobodę ruchów.

Decyzja o wymianie starego podłoża do snu na nowe, nieco lepsze podjęta? Jeśli tak, jak najszybciej odwiedź sklep stacjonarny lub stronę internetową i przekonaj się, że Twój sen może być jeszcze bardziej błogi i efektywny.
Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/