W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Dotyczą one przede wszystkim seniorów, jednak również u osób w średnim wieku, a nawet nastolatków coraz częściej są diagnozowane. Jak zatem, niezależnie od wieku zadbać o swój kręgosłup? Przede wszystkim postawmy na komfortowy sen i materace SleepMed!

Jak radzić sobie z bólem pleców? 

Coraz większa część społeczeństwa zmaga się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Z uwagi na to, warto wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nimi szybko poradzić. W pierwszej kolejności spróbujmy wdrożyć w życie poniższe zasady dotyczące:

  • prawidłowego podnoszenia ciężkich przedmiotów,
  • nie noszenia plecaka/torebki na jednym ramieniu,
  • stworzenie komfortowego łóżka, wyposażonego w materace SleepMed.

Materace SleepMed – komfortowe rozwiązanie na ból kręgosłupa? 

Ból pleców? Postaw na ich prawidłowe wsparcie w czasie snu, czyli materace SleepMed!Materac to konstrukcja, która powstała w celu zagwarantowania nam komfortowego, jak i efektywnego wypoczynku. Jednak, dostępne na rynku modele wyróżniają się pod wieloma względami. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na materace SleepMed, czyli produkty, które posiadają status wyrobu medycznego. Dzięki temu oraz unikalnej budowie mają korzystny wpływ na kręgosłup, gdyż umożliwiają:

  • regenerację wszystkich mięśni, w tym tych odpowiadających za stabilizację kręgosłupa,
  • eliminowanie dolegliwości bólowych związanych ze schorzeniami kręgosłupa,
  • redukowanie ryzyka powstawania wad postawy,
  • minimalizowanie ryzyka pogłębiania się schorzeń kręgosłupa,

Co jeszcze wpływa na komfort snu? Poduszki SleepMed! 

W walce z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, znaczną rolę odgrywa również poduszka od SleepMed. Na tle innych wyróżniają się przede wszystkim ergonomicznym kształtem, a także wyjątkowym wypełnieniem. Stanowi je innowacyjna pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała, a w tym przypadku głowy. W ten sposób jest w stanie zapewnić idealne wsparcie, umożliwiające stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jest to niezwykle ważne, gdyż krążki międzykręgowe (tzw. dyski) są wówczas lepiej odwadniane, a mięśnie i więzadła – mają możliwość prawidłowej regeneracji. Co więcej, poduszka SleepMed gwarantuje:

  • antyalergiczne środowisko snu,
  • wysoki stopień cyrkulacji powietrza,
  • pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Zwalczanie bólu pleców może odbywać się na kilka zasobów, w tym poprzez komfortowe i idealnie dopasowane do użytkownika materace SleepMed! Zatem nie czekajmy i już dziś sprawdźmy, czy sprawdzą się także w naszej sypialni!

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/