Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia materacy nawierzchniowych, zwanych inaczej topperami, czy przekładkami. To po prostu cienkie materace, które mają za zadanie poprawić jakość snu na bazowym podłożu. Jeśli śpisz na kanapie lub wersalce – to opcja idealna dla Ciebie. Spraw, że Twój sen na nowo stanie się jakościowy, a Ty pozbędziesz się porannego bólu pleców. 

Czym dokładnie jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy o cienki, kilkucentymetrowy materac, który może posiadać różne wypełnienie. Za jego główne zadanie uznaje się wyrównanie powierzchni spania, a także zwiększenie komfortu snu na nieodpowiedniej powierzchni. Reguluje także twardość materaca – może sprawić, że będzie on miękki, lub twardy. Sprawdza się również w utrzymaniu higieny snu. Możesz nałożyć go na materac bazowy, dzięki czemu zachowasz go w czystości. Produkty zazwyczaj wyposażone są w pralny pokrowiec, o który możesz regularnie dbać. To dobra wiadomość dla alergików, którzy potrzebują niemalże sterylnych warunków. Możesz używać go jako nakładkę na kanapę, czy wersalkę, a także dodatkowe posłanie dla gości. Z pewnością sprawdzi się także pod namiotem – świetnie zastąpi karimatę, która pozostawia wiele do życzenia w kwestii wygody. Materac nawierzchniowy 100×200 bardzo łatwo transportować – wystarczy, że go zrolujesz. Dlatego też spodoba się miłośnikom podróżowania.

Kiedy zakupić materac nawierzchniowy?

Czym wyróżnia się materac nawierzchniowy?Nie ma na to idealnego momentu. Jeśli jednak poczujesz, że podłoże, na którym śpisz obecnie nie spełnia swojej funkcji tak, jak powinno – to sygnał, by zastanowić się nad zakupem. To również idealna opcja dla osób, w których domu są zarówno dzieci, jak i zwierzęta. Jednym i drugim zdarza się coś pobrudzić, a plamy te, jak na złość, zazwyczaj bardzo trudno usunąć. Pokrowiec materaca nawierzchniowego, spokojnie wypierzesz i pozbędziesz się zabrudzeń – to zdecydowanie łatwiejsze, niż czyszczenie kanapy. Materac nawierzchniowy spodoba się także parom. Jeśli macie inne potrzeby w kwestii stopnia twardości materaca i śpicie na dwóch osobnych podłożach, materac nawierzchniowy pomoże Wam pozbyć się szpary pomiędzy produktami. Przyda się również osobom, które przeszły zabieg operacyjny – zwłaszcza mamom po cesarskim cięciu. Dzięki sprężystości i grubości ułatwia wstawanie, które po operacji może być bardzo utrudnione.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

To sprawa bardzo indywidualna – wszystko zależy do Twoich osobistych preferencji i potrzeb. Zwróć uwagę na to, jakie powierzchnie są dla Ciebie wygodniejsze – twarde, czy miękkie? Określ wielkość podłoża, na którym umieścisz materac nawierzchniowy i szukaj najlepszego rozwiązania. Świetnym produktem jest model Hilding Bass. To opcja dla osób preferujących twardsze podłoża, ma za zadanie utwardzić podłoże, na którym obecnie wypoczywasz. Jest bardzo stabilny, a jednocześnie elastyczny i sprężysty. Cechuje się również bardzo dobrą wentylacją wkładu, dzięki czemu dba o higienę snu w sposób kompleksowy. Jest opcją idealną dla alergików, ponieważ hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów.  Możesz używać zarówno jednej, jak i drugiej strony, ponieważ jest obracalny.

Gdy tylko podejmiesz decyzję o zakupie materaca nawierzchniowego, pamiętaj, że powinien być wysokiej jakości – tylko solidnie wykonany produkt zapewni Ci komfort snu.

 Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/