W sypialni spędzamy znaczącą część swojego życia, bo aż ⅓. Jest to związane z tym, że pomieszczenie to pozwala nam na zdrowy wypoczynek poprzez odpowiednią aranżację oraz wygodne łóżko. Jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób je urządzić i jakie kwestie wziąć pod uwagę?

Jak urządzić komfortową sypialnię? 

Wydawać by się mogło, że urządzanie sypialni jest proste – wystarczy tylko kierować się wybranym stylem lub osobistymi preferencjami. Owszem, umożliwi to estetyczny i domowy wygląd, jednak czy zagwarantuje komfortowy sen? Jak się okazuje, przy aranżacji tego pomieszczenia warto pod uwagę wziąć:

  • kolor ścian i postawić na wyciszające barwy, takie jak beże czy odcienie szarości,
  • dodatki z materiału, który można wyprać,
  • kwiaty produkujące tlen w nocy, np. agawę lub storczyki.

Co więcej, urządzając sypialnię, nie można zapominać o jej najważniejszym elemencie – łóżko. Powinno być ono wyposażone w kołdrę, poduszkę i materace Fit.4.Sleep.

Ustawienie łóżka i wyposażenie go w materace Fit.4.Sleep a komfort snu

Aranżacja sypialni a materace Fit.4.SleepDobrze urządzona sypialnia opiera się przede wszystkim na prawidłowym ustawieniu łóżka. Według feng shui jego wezgłowie powinno przylegać do ściany, a my – mieć do niego dostęp z trzech stron. Nie zaleca się również, aby było ono ustawione koło grzejnika czy też okna, gdyż naraża to organizm na przegrzanie lub wychłodzenie, a także przeziębienie. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na komfort snu w łóżku jest podłoże do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep. Dzięki unikalnemu wypełnieniu, które składa się z pianki wysokoelastycznej lub sprężyny kieszeniowej, umożliwiającej dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika. Wpływa to na zdrowy sen, po którym obudzimy się wypoczęci i pełni sił. Co więcej, są dostępne w różnych wariantach pod względem szerokości – wąskich, jak materace 80×200 lub szerokich, jak materace 180×200 cm.

Czym kierować się wybierając materace Fit.4.Sleep? 

Chcą zapewnić sobie najlepsze warunki do spania, warto postawić na wysokiej jakości materace FIt.4.Sleep. Jednak, aby mogły one prawidłowo pełnić swoją funkcję, muszą być odpowiednio dopasowane do osobistych potrzeb użytkowników. Pod uwagę warto również wziąć czynniki, takie jak:

  • waga,
  • twardość,
  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • rodzaj wypełnienia,
  • rozmiar – dla singli dostępne są materace 90×200 cm, a par – 160×200 cm.

Na jakość i długość naszego snu wpływa wiele czynników, w tym lekkostrawna kolacja, aktywność fizyczna czy odpowiednio skomponowane łóżko. Warto wyposażyć je w materace Fit.4.Sleep, które zapewnią prawidłową stabilizację sylwetki oraz kręgosłupa.