Coraz częściej w naszym społeczeństwie występuje alergia. Polega ona na nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na występujące w środowisku substancje obce, tzw. alergeny. Objawy, takie jak łzawiące oczy lub katar mogą w negatywny sposób wpływać na jakość snu, a nawet utrudniać zasypianie. Zatem, jak skomponować łóżko dla alergika? 

Jak poprawić komfort snu alergika? 

Łóżko to miejsce, na którym codziennie spędzamy około ośmiu godzin dziennie. Z uwagi na to warto, aby wyróżniało się własnościami antyalergicznymi, czyli takimi, które zapobiegają gromadzeniu się alergenów wewnątrz i na powierzchni produktu do spania, a także hamowały rozwój bakterii i pleśni. Tym właśnie charakteryzuje się materac do łóżka 160×200 z wypełnieniem lateksowym. Materiał ten jest wysoce higieniczny oraz wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi. Dodatkowo świetnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu odprowadza wilgoć z wnętrza materaca. Innym, ale równie dobrym produktem dla alergika, jest materac naturalny, czyli taki, w którym we wkładzie piankowym wszelkie szkodliwe związki chemiczne zastąpione naturalnymi olejami – rycynowym lub sojowym. W ten sposób zyskały one podobne do materaców lateksowych właściwości.

Kołdra syntetyczna, czyli jaka?  

Kołdra syntetyczna - dobre rozwiązanie dla alergika?Na współczesnym rynku znaleźć można wiele produktów do spania, w tym różnego rodzaju kołdry, jednak dla alergików szczególnie polecanym modelem jest kołdra syntetyczna. A czym one są? Otóż zostały one wykonane z włókien i materiałów silikonowych bądź poliamidowych, czyli przetworzonych chemicznie. Mimo to są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, a co więcej, korzystnie wpływają na jakość oraz długość naszego wypoczynku. Charakteryzują się również:

  • optymalną cyrkulacją powietrza, umożliwiającą odparowanie zgromadzonej wilgoci,
  • właściwościami antyalergicznymi,
  • właściwościami termoizolacyjnymi,
  • dużą wytrzymałością.

Co jeszcze wpływa na komfort snu? 

Na komfort snu alergika wpływa nie tylko kołdra i materac, gdyż wyróżnić można tutaj wiele innych elementów wyposażenia łóżka, takich jak stelaż, pościel 140×200 czy poduszka ergonomiczna. Dodatkowo warto poznać zasady higieny snu, których wdrożenie w nasze życie może stanowczo poprawić jakość i długość wypoczynku. Do nich zaliczyć można:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji,
  • aktywność fizyczną,
  • unikanie drzemek w ciągu dnia,
  • ustalenie stałej pory kładzenia się do łóżka i wstawania,
  • unikanie alkoholu, papierosów i kofeiny w godzinach wieczornych.

Każdy z nas na sen przeznacza średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Oznacza to, że warto już dziś zadbać o komfortowy sen i wyposażyć swoje łóżko w antyalergiczne produkty, do których zaliczyć można przede wszystkim materac i kołdrę!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/