Planujesz zakup nowego materaca dla swojego dorastającego dziecka, ale nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? Na rynku istnieje wiele ofert różnorodnych modeli, jednak warto wiedzieć, jakie cechy i właściwości powinny posiadać tego typu produkty. 

Materace młodzieżowe – charakterystyka

Materace młodzieżowe to produkty, które powinny odznaczać się nienaganną jakością – mają przede wszystkim gwarantować wypoczynek młodym ludziom oraz wspomagać ich rozwój. Warto pamiętać, że odpowiednia ilość snu w wieku dojrzewania jest niezwykle istotna, by dziecko mogło rosnąć i rozwijać się prawidłowo. Materace dla nastolatków są zazwyczaj wykonane z pianki i potrafią dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała, gwarantując optymalne wsparcie i stabilizację. Jest to bardzo ważna cecha, która pozwoli kręgosłupowi odpocząć po całym dniu w szkole. Materace młodzieżowe posiadają najczęściej dwa rodzaje twardości, które można dopasować do preferencji i potrzeb dziecka. Tego typu produkty powinny też gwarantować higienę i zapewniać optymalne środowisko snu. Wiele modeli potrafi zminimalizować rozwój bakterii oraz drobnoustrojów. Warto też zwrócić uwagę na pokrowiec, w który ubrano produkt.

Elastyczna pianka

Materace młodzieżowe - czym się charakteryzują?Pierwszy materac, który dedykowany jest nastolatkom to Hilding Breakdance. Jego niezwykle stabilny wkład wykonano z dwóch bardzo elastycznych pianek Flexifoam. Cechują się one różną twardością, którą możesz dobrać do osobistych potrzeb swojego dziecka. Wystarczy, że obrócisz materac na drugą stronę, by uzyskać inne właściwości i komfort. Pianki zostały odpowiednio przycięte i wyprofilowane, by zapewnić wentylację wkładu. Pokrowiec Young dostępny w zestawie cechuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i będzie świetnie komponować się z sypialnią twojego nastolatka. Hilding Breakdance to materac, który zapewnia młodemu człowiekowi relaks i wygodę.

Funkcjonalność 

Drugi materac przeznaczony dla młodzieży to Hilding Funky. Jest to bardzo funkcjonalny produkt, który przystosowano do łóżek piętrowych i wysuwanych. Wkład materaca skonstruowano z bardzo elastycznych pianek Flexifoam, które cechują się odmienną twardością. Pokrowiec, w który ubrano materac, został uszyty z wysokiej jakości materiału odpornego na ścieranie. Ponadto, Hilding Funky zdobył certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego produkcji nie użyto materiałów niebezpiecznych i potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Materac nada się też w przypadku alergików, ponieważ nie zawiera substancji alergogennych. Jest to solidny i sprężysty materac, którego wytrzymałość sprawia, że sprawdzi się on w pokoju dojrzewającego młodego człowieka.
Materace opisane w artykule to produkty najwyższej jakości, które zatroszczą się sylwetkę i zdrowie twojego nastolatka.