Zrób wszystko, aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen. Dzisiaj wskażemy akcesoria najwyższej jakości, których nie może zabraknąć w naszych sypialniach. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich do lektury!

Podstawa łóżka – stelaż

Podstawę łóżka, a co za tym idzie zdrowego wypoczynku stanowi dostosowany do naszych potrzeb stelaż. To właśnie on ma podpierać nasze ciało i w dużej mierze odpowiada za utrzymanie go w stabilnej pozycji. Dodatkowo, ma gwarantować świetną wentylację w naszym łóżku. Co istotne, bez niego nie będziemy w stanie cieszyć się wszystkimi właściwościami, jakie płyną z zakupu porządnego materaca. Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się w tym przypadku stelaż Hilding, jak chociażby Hilding Select Expert. Czym wyróżnia się na tle pozostałych? Daje możliwość nie tylko decydowania o stopniu nachylenia zagłówka i podnóżka, lecz także możemy swobodnie modulować jego twardością w środkowej części! Dodajmy, że jest on też bardzo wytrzymały – obiecują nam to aż 42 listewki, które bez problemów uginają się, z tego względu, że zostały one zamieszczone w kauczukowych uchwytach.

Dobra kołdra: jak ją znaleźć?

Zdrowy sen - najlepsze stelaże, poduszki i kołdry do spania!Kolejną kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę są kołdry do spania. Mają one nie tylko w przyjemny sposób otulać nasze ciało, lecz też dbać o komfort termiczny: chronić zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem. Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę tego typu produktów: poczynając od naturalnych np. wypełnionych gęsin puchem czy, cieszących się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, włóknem pozyskiwanym z futra alpak. Uwagi warte są także te syntetyczne, które zwłaszcza polecane są w przypadku alergików, ponieważ mają bardzo higieniczne wypełnienie, które w skuteczny sposób hamuje rozwój grzybów i pleśni. Dostępne są też modele o różnej gramaturze, grubsze w sam raz nadadzą się na chłodniejsze dni, z kolei te cieńsze na pewno zadowoloną szerokie grono odbiorców w czasie upalnych nocy.

Poduszka – jakie daje podparcie?

Bardzo ważną rolę pełnią również poduszki do spania. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie wysokiego komfortu w czasie wypoczynku, lecz też odpowiednie podtrzymywanie głowy, szyi, a także naszych barków. Dlatego właśnie na rynku znajdziemy tak wiele, różnych produktów. Warto jest, chociażby zaopatrzenie się w model, który posiada specjalny, ergonomiczny kształt. Bez wątpienia wspaniałą opcją są te z pianką termoelastyczną, która dostosowuje się pod wpływem temperatury do krzywizn anatomicznych naszego ciała! Pamiętajmy jednak, aby dobierać poduszkę z uwzględnieniem naszych indywidualnych oczekiwań. Każdy przecież potrzebuje czegoś innego.

Dobrze dobrana poduszka, kołdra czy stelaż są w stanie zagwarantować nam spokojnie przespaną noc! Dlatego nie zastanawiaj się, tylko znajdź wyroby na miarę Twoich potrzeb.