W łóżku każdy człowiek spędza średnio ⅓ swojego życia śpiąc, dlatego dobór odpowiednich warunków snu jest kluczowym aspektem zapewniającym jego dobrą jakość. W czasie nocnego wypoczynku organizm odpoczywa, a żeby jak najlepiej wspomóc jego regenerację warto z uwagą poznać materace do spania. Szczególne znaczenie ma to w przypadku osób, których aktywność fizyczna jest znacznie większa od przeciętnej.

Jak powinien przebiegać sen sportowca?

Sen sportowca musi być na tyle efektywny, aby nie dochodziło do jego niedoboru, mogącego skutkować poważnymi konsekwencjami, takimi jak utrwalone kontuzje, obniżenie koncentracji, mniejsze dotlenienie organizmu czy w dalszej perspektywie obniżona odporność. Dlatego tak ważna jest higiena, jakość oraz długość snu, które bardzo skutecznie wspomagają dobrze dobrane materace dla sportowca. W przypadku osób aktywnych ogromne znaczenie ma elastyczność materaca. Właśnie dlatego doskonale sprawdzą się tu materace piankowe, takie jak na przykład rewelacyjny model Hilding Rock and Roll, który, dzięki zastosowaniu dwóch pianek wysokoelastycznych gwarantuje zróżnicowane strefy twardości, a więc zapewnia idealne podparcie dla Twojego ciała. Na tym materacu zregenerujesz zarówno siłę, jak i poszczególne mięśnie i stawy. Ten materac posiada aż 7 stref twardości, które optymalnie dostosowują się do budowy anatomicznej ciała i zapewniają idealne podparcie. Z uwagi na subiektywne odczuwanie twardości materaca, często uzależnione od aktualnej kondycji organizmu, ważną cechą może okazać się możliwość korzystania ze średniej lub twardej strony materaca. Zmiany stron dokonasz w bardzo łatwy sposób dzięki uchwytom wszytym w pokrowiec materaca.

Materac dostosowujący się do kształtu ciała – to jest to!

Materace dla sportowca - najlepsza regeneracja dla Twoich mięśni!Materac Hilding Salsa to kolejny model, który warto wziąć pod uwagę. Ta rewelacyjna propozycja zapewnia 7 zróżnicowanych stref twardości stanowiących znakomitą podstawę i optymalne podparcie różnych części ciała, takich jak głowa, ramiona, kręgosłup, biodra i nogi. Każda z nich potrzebuje indywidualnego wsparcia, wprost proporcjonalnego do wywieranych przez nią nacisków. Baza materaca zbudowana jest z niezwykle elastycznej pianki Flexifoam, zapewniającej jednocześnie optymalną sztywność – dzięki tym cechom wstaniesz doskonale wypoczęty i zregenerowany. Ponadto materac ten posiada status wyrobu medycznego w klasie I. Wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi, które zostały potwierdzone na podstawie licznych testów i jest objęty niższą stawką VAT. Jest to również materac o właściwościach antyalergicznych – zapewnia bardzo dobrą wentylację, a co za tym idzie – jeszcze zdrowszy sen.

Czy para sportowców o różnych potrzebach znajdzie coś dla siebie?

Częstym problemem jest znalezienie materaca, który byłby w stanie zaspokoić potrzeby dwóch osób o różnej wadze i różnych wymaganiach. Dla nas to nie problem! Odpowiedzią jest materac piankowy Hilding Conga, który zapewni zdrowy sen i regenerację dwóm osobom o różnych preferencjach. Dzięki swoim właściwościom pozwala na optymalne rozłożenie ciężaru na całej swojej powierzchni. Ponadto zastosowano w nim technologię połączenia dwóch pianek,  bardzo czułych na temperaturę i zmniejszających napięcia w okolicach karku. Pianka FloFom posiadająca właściwości chłodzące daje większy komfort snu latem, a pianka Visco utrzymuje temperaturę ciała zimą nie dopuszczając do jego wychłodzenia.

Powyższe propozycje to świetne rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających. Łączą w sobie cechy kluczowe nie tylko dla sportowców – są to wysoka elastyczność, optymalna wentylacja i parametry antyalergiczne zapewniające zdrowy i efektywny sen.